Basketball 2021-22 Media All District Team

March 30, 2022

CLASS 1 GIRLS

FIRST TEAM

Morgan Livingston Linn County Junior

Korrie Holcer Meadville Sophomore

Delaney Straus Marion County Senior

Paige Carvajal LaPlata Sophomore

Ava Williams North Shelby Junior

Celeste Athon Green City Senior

SECOND TEAM

Alyssa B ukovac Linn County Junior

Lacey Fisher Brashear Sophomore

Halle Kieholz Marion County Senior

Mallory Dennis Meadville Junior

Claire Coy LaPlata Sophomore

Kylie Magers Atlanta Junior

Coach of the Year: Reed Plunkett – Marion County

CLASS 1 BOYS

FIRST TEAM

Brandon Jochimsen Brashear Senior

Brendyn McDaniel North Shelby Junior

Laydon Fields Green City Senior

Isaac Seabaugh Wellsville/Middletown Senior

Aaron Peavler Green City Junior

Roman Phillips Atlanta Junior

SECOND TEAM

Carson Erwin Brashear Sophomore

Asher Buggs-Tipton Green City Sophomore

J.D. Rich North Shelby Junior

Logan Pursifull Wellsville/Middletown Junior

Wes Findling Novinger Junior

Landon Gilliland Atlanta Junior

Coach of the Year – Steve Lasman - Wellsville/Middletown

CLASS 2 GIRLS

FIRST TEAM

Alexis Welch Community Senior

Sarah Angel Community Junior

Mara Jensen Van-Far Junior

Alaynna Whitaker Scotland County Senior

Hannah Feeney Scotland County Senior

Kait Hatfield Schuyler County Junior

SECOND TEAM

Braya Smith Clopton Sophomore

Shana Yates Clopton Junior

Nariah Clay Canton Junior

Jacie Morris Schuyler County Junior

Emma Hultz Canton Sophomore

Nicole Skinner Paris Senior

Coach of the Year: Cory Shultz – Scotland County

CLASS 2 BOYS

FIRST TEAM

Nikos Connaway Van-Far Sophomore

Kabe Hamlin Scotland County Senior

Kale Windy Schuyler County Sophomore

Landon Wood Putnam County Senior

Zach Heidenwith Putnam County Senior

Nelson Shinkle Knox County Sophomore

SECOND TEAM

Tyler Kuntz Clopton Junior

Gavin Allen Community Junior

Cash Eivins Clopton Sophomore

Trevyn Small Schuyler County Senior

Lance Fowler Putnam County Senior

Jacob Becker Knox County Senior

Coach of the Year – Kyle Fleshman – Putnam County

CLASS 3 GIRLS

FIRST TEAM

Cady Pauley Milan Senior

Ansley Bringer Highland Senior

Miranda Patterson South Shelby Junior

Malia Rodgers Montgomery County Sophomore

Candra King Palmyra Sophomore

Kaylee Gaines South Shelby Junior

SECOND TEAM

Alexis Ellison Clark County Senior

Claire Williams Palmyra Freshman

Sydney Compton Palmyra Freshman

Belle Roush South Shelby Freshman

Anna Echternacht Mark Twain Senior

Emma Dovin South Shelby Senior

Coach of the Year: Luke O’Laughlin – South Shelby

CLASS 3 BOYS

FIRST TEAM

Joshua Talton Monroe City Senior

Jack Logan Louisiana Junior

Mason Washington Louisiana Senior

Chekh Niasse Milan Senior

Jaedyn Robertson Monroe City Senior

Drew Mallett Highland Senior

SECOND TEAM

Wyatt Malloy Marceline Senior

Ahmet Niasse Milan Sophomore

Alex Loman Palmyra Senior

Bear Bock Palmyra Sophomore

Josiah Talton Monroe City Senior

Cameron Bringer Highland Senior

Coach of the Year – Brock Edris – Monroe City

CLASS 4-5 GIRLS

FIRST TEAM

Lexi Miller Macon Senior

Grace Billington Moberly Sophomore

Mya Miller Mexico Senior

Corinne Vorkink Kirksville Senior

Kaylyn Charlton Bowling Green Sophomore

Elli Porter Kirksville Freshman

SECOND TEAM

Asa Fanning Moberly Sophomore

Grace Deters Bowling Green Junior

Riley Thurman Mexico Senior

Channing Totta Kirksville Junior
Jenna Jackson Kirksville Senior
Shelby Petre Macon Senior

Coach of the Year: Nick Totta - Kirksville

CLASS 4-5 BOYS

FIRST TEAM

Jaisten Payne Moberly Senior

Isaiah Reams Mexico Senior

Ike Danielson Kirksville Junior

Boston Douglas Macon Junior

Gunner Bryant Bowling Green Junior

Aaris Stolte Hannibal Senior

SECOND TEAM

Keaton Anderson Kirksville Junior

Maurice Magruder Macon Junior

Michael White Mexico Senior

Brayden Heidecker Bowling Green Senior

Daeye Miller Mexico Senior

Courtland Watson Hannibal Senior

Coach of the Year – Darren Pappas - Mexico



Oldham Monument